همسر با این ویژگیها تنها می ماند...


روانشناسی | همسر با این ویژگی ها اصلاح ناپذیر است!
اوضاع هر روز برایتان سخت و سخت تر می شود ، اما منتظر می مانید. منتظر روزی که او به تصویر ایده آل شما تبدیل شود و همه این ویژگیهایی که آزارتان می دهد را تغییر دهد.
شما اورا همانطور که هست، نمی بینید و نمی خواهید و تنها در انتظار این تغییرات به این رابطه ادامه می دهید. درست است که آدمها با ازدواج بیشتر عادت هایشان تغغیر می کند و اصولا شیوه زندگی وعلایقشان هم با قبل تفاوت پیدا می کند، اما باز هم عادتهایی وجود دارد که نه تنها با گذشت زمان درست نمی شود بلکه ممکن است روز به روز شدیدترهم بشود. این را باید بدانید و دست از خیال پردازی بکشید.
دراین مقاله با فهرست کوچکی ازاین علایق آشنا میشوید:

از درو دیوار شاکی است..؟

فکر نکنید آدمهای نا امید با حضور فرشته نجاتی چون شما اصلاح می شوند. اگر نامزدتان به زمین و زمان بد بین است و فکر می کند همیشه در حقش ظلم شده، کمی بیشتر به دلایلتان برای ازدواج با او فکر کنید، چرا که چنین فردی با تلاشها و فداکاریهای شما هم درست نمی شود و نگاهش به زندگی هم تغییر نمیکند. شاید او در آغاز شما را ستایش کند و ناجی خود بنامد اما بعد از مدتی شما هم برایش رنگ آدهای دیگر را می گیرید و به یکی دیگر از دلایل ناکامی و شکایتش تبدیل می شوید. آدمهایی که حاضر نیستند مسولیت زندگی شان را بپذیرند و برای هر شکستی دیگرا را مقصر می دانند، حتی با وجود محبتهای بی دریغ شما هم اصلاح نخواهند شد.

اعتیاد دارد...؟

بهانه این موضوع هم معلوم است.« شرایطم خوب نبوده و اگر در کنارم باشی و حمایتم کنی تغییر میکنم!» افرادی که به مخدر و هر چیز دیگری اعتیاد دارند، ادعا میکنند که شرایط نامساعد زندگی آنها را به دامان چنین مشکلی انداخته است. آنها حتی خودشان هم نسبت به شخصیت شان آگاهی لازم را ندارند و در درون خودشان هم فکر میکنند که اگر یک فرشته فداکار در کنارشان باشد، اوضاع درست می شود و دست از این عادتهای اعتیاد گونه بر می دارند. اما واقعیت این است که حتی اگر برای یک مدت کوتاه اعتیادشان را کنار بگذارند، باز هم با کوچکترین بهانه یا احساس خلائی دوباره سراغ عادت قدیمیشان می روند. نمی گوییم تمام این افراد دوباره به عادت مخربشان بر میگردند اما باید بدانید که این موضوع به آن سادگی که شما و او فکر میکنید هم نیست.

خسیس است..؟

زمانی که بدون اطلاع قبلی جنسی از پشت ویترین چشمتان را می گیرد و برای خریدش اقدام میکنید، سعی میکند شما را منصرف کند؟ در این مدت نامزدی یک بار هم به یک رستوران خوب نرفته اید؟ و هیچ میلی برای خریدن کادو های کوچک برای تان ندارد؟ شاید فکر کنید دستش فعلا تنگ است و برای خرید وسایل خانه یا تدارک دیدن جشن عروسی، به همه پولهای اندک نیازدارد. اما اگر بخواهید به این قضاوت تان اعتماد کنید، باید باقی رفتارهای او راهم بررسی کنید و مطمئن شوید. زندگی با آدمهای خسیس آسان نیست و آنها هم راحت عوض نمی شوند. شاید با گذشت زمان، فرد پول هایش را هم در اختیار شما بگذارد اما او از این موضوع عذاب خواهد کشید و از خرج کردن یک ریال از آن پولها هم لذت نخواهد برد.

اعتماد به نفس ندارد..؟

منزوی و گوشه گیر است و آنقدر اعتماد به نفس ندارد که بتواند خودش را در جمع نشان دهد؟ برای او مهمانی رفتن و حضوردر مقابل دیگران سخت ترین کار است و به دلیل گوشه گیری اش در محیط کار هم نتوانسته تا کنون آن طور که باید پیشرفت کند؟ یادتان باشد که زندگی کردن با چنین فردی آسان نیست. آدمهایی که اعتماد به نفس پایینی دارند نه تنها در یک موقعیت بلکه در تک تک لحظات زندگی از دیگران فاصله می گیرند و جا می مانند و نمی تواندد همسری توانمند و موفق برایتان باشند. البته تغییر دادن این آدمها محال نیست اما از آنجا که این مساله ریشه در شخصیت و اوضاع روانی شان دارد، تنها یک درمان طولانی مدت است که می تواند این ترس از ابراز وجود را از آنها بگیرد، پس اگر نمی خواهید مثل یک پرستار چنین فردی را تا بهبود یافتن همراهی کنید، درباره انتخاب تان تجدید نظر کنید.

عاشق سینه چاک است..؟

هیچ کس از اینکه مورد عشق دیگری قرار گیرد، بدش نمی آید. ما آدمها محتاج توجه و محبتیم و وقتی کسی با تمام وجود چنین هدیه هایی را نثارمان می کند، نه تنها احساس آرامش می کنیم بلکه حس غرور هم سراغمان می آید و در مقابل دیگرانی که در معرض چنین عشقی قرار نگرفته اند، احساس پیروزی می کنیم، اما عشق همه آدمها از این جنس نیست. شما نمی توانید از رفتارهای افراطی ای که به نام عشق انجام می شوند، آرامش بگیرید. کسانی که برای پر کردن خلاء های وجودیشان، محبت غیر قابل جبرانی را نثارتان می کنند، هرگز قابل اعتماد نیستند و بدانید که اگراو در مقابل شما ازتحقیرشدن نمی ترسد و اگربرای اثبات عشقش به شما می چسبد و یک جای تنفس هم در زندگیتان نمی گذارد، باید در مورد آینده این رابطه، بیشتر فکر کنید.

بد دهن است..؟

خیلی راحت از آدمهای دور و برش می رنجد و انتقادهای مداومش به زمین و زمان با تندی و بد دهنی همراه است؟ او حتی اگر پایش به یک سنگ بخورد ساعتها عصبی می ماند و از بد و بیراه گفتن دست بر نمی دارد؟ همیشه به دنبال بهانه ای است تا عصبانیتش را ابراز کند و در بحثهای دونفره تان، حرمت هیچ چیز را نگه نمی دارد؟ او حاضر است دیوارهای میانتان را با چند کلمه نادرست و آزار دهنده از میان بببرد به راحتی آب خوردن دلتان را می شکند؟ چنین فردی حتی اگر هزار و یک ویژگی خوب داشته باشد، نمی تواند همسر شایسته ای برای شما باشد. درست است که بسیاری از این آدمها بعد از انجام کارهایشان پشیمان می شوند و محبت زیادی  را نثارتان می کنند اما آنها در لحظات عصبانیت، نه عشق را می شناسند و نه احترام را. زندگی با کسی که چنین حرمت هایی برایش بی معناست اصلا خوشایند نیست و این آدمها هم به سادگی تغییر نمی کنند.

پلیس بازی در می آورد..؟

آدمهای کنترل گر به این سادگیها که فکر می کنید تغییر نمی کنند. اگر نامزدتان مدام به دنبال جنگ قدرت است و از اینکه با کنترل کردن شما این جنگ را ببرد لذت می برد، در مورد انتخابش تجدید نظر کنید. شاید اسم این عادت را عشق بگذارد و شاید با ترس از به هم ریختن اوضاع توجیهش کند. چنین آدمهایی سرشار از ترس هستند و در بیشتر موارد نه تنها با کوتاه آمدنهای شما بهتر نمی شوند بلکه میدان را برای شک کردنها و کنترل گری هایشان هم باز تر می بینند، اما بهانه او هر چه باشد باید بدانید که تغییر دادن چنین آدمی اگر به طور کامل ناممکن نباشد، لااقل تنها با کمک شما و آدمهای عادی دور و برتان ناممکن است. چنین آدمهایی از دردی درونی رنج می برندو تنها درمانهای طولانی مدت روانشناختی است که می تواند آنها را آرام کرده و این عادت را از سرشان بیرون کند. اما یادتان نرود که این آدمها عاشق قدرت ساختگیشان هستند و به راحتی حاضر نمی شوند تحت درمان قرار گیرند.

می گوید همینم که هستم..!

تغییردادن آدمها کار سختی است اما غیرممکن نیست. این موضوع زمانی نا ممکن می شود که فرد مقابل شما خودش میلی به تغییر نداشته باشد و بدتر اینکه هر زمان نام تغییر کردن به میان می آید، یک سپر آهنی دستش می گیرد . از ویژگیهای فعلی اش دفاع می کند. افرادی که صراحتا می گویند خودشان را همین طور که هستند دوست دارند و حاضر نیستند هیچ کدام از ویژگی هایشان را تغییردهند، نمی توانند گزینه مناسبی برای زندگی مشترک باشند. البته اگر شما آنها را دقیقا همان طور که هستند دوست دارید و می پذیرید، اوضاع کمی فرق می کند؛ اما اگر شما هم از آنها گلایه هایی دارید و منتظر تغییر کردنشان هستید، بهتر است این امید بیهوده را از سرتان بیرون کنید.

موفق باشید
خواستن ... تلاش کردن است.: Weblog Themes By SlideTheme :.

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic