مکه همین جاست حاجی کجا می روی


آیا می دانید با پول پنج سال حجاج می توان ایران را به صادرکننده بنزین مبدل ساخت و دیگر برای واردات بنزین محتاج اعراب نبود؟

با یک حساب سرانگشتی بوسیله پولی که ایرانیان سالانه به عربستان (دشمن شیعه ایرانی) تقدیم می کنند می توان تعداد 170٫000 مسکن روستائی احداث کرد یا میتوان 714٫286 فرصت شغلی کشاورزی یا 200٫000 فرصت شغلی صنعتی برای جوانان ایجاد کرد، یا میتوان 10٫000٫000٫000 متر مربع ساختمان مدرسه و ورزشی در کشور ایجاد کرد و یا میتوان با پول حجاج دو سال یک پالایشگاه سوپر مدرن با ظرفیت 75000 بشکه احداث کرد...جهاد مدرسه سازی واجب تر از زیارت

                                                واعظی پرسید از فرزند خویش

                                             هیچ میدانی مسلمانی به چیست؟

                                             صدق و بی آزاری و خدمت به خلق

                                             هم عبادت هم کلید معنویست

                                             گفت از این معیار اندر شهر ما

                                           یک مسلمان هست آنهم ارمنی است


قلب انسان خانه خداست

خیلی باصفاست وقتی در صحرای عرفات دعای عرفه را بخوانی و توبه کنی! و امید داشته باشی به رحمانیت پروردگار جهانیان. چه حس زیبایی دارد وقتی در حال طواف هستی چه زیباست آن تکه از زمینی که زمین نیست بلکه کل دنیاست! امسال هم حاجیان بسیاری از ایران زمین با چشمان گریان عزم سفر کرده و با مشکلات بسیار خود را به خانه امن الهی رساندند!

طبق آمار بانک جهانی در سال 2008 درآمد کشور عربستان از توریسم یا به زبان ساده از, دکان زیارتمسلمین خانه کعبه معادل مبلغ29٫865٫000٫000٫ -دلار یا قریب سی میلیارد دلار بوده است. زائرین ایرانی که بصورت تمتع و یا عمره در همان سال به مکه رفته اند1٫937٫000 نفر بوده اند که مجموعا مبلغ 4٫879٫000٫000 دلار یا بعبارتی قریب به مبلغ پنج میلیارد دلار درآمد تقدیم اقتصاد پادشاهان عربستان کرده اند و در میان تمام کشورهای اسلامی مقام اول را به خود اختصاص داده اند.


انتقال زوار ایرانی با هواپیمای سعودی ،سود مضاف الیه

نظر باینکه هواپیمائی جمهوری اسلامی قدرت جابجائی این همه زائر را نداشته است شرکت هواپیمائی عربستان قریب به 54 درصد از زائران ایرانی را به خود اختصاص داده است. طبق گزارش مقامات دیپلماتیک ایران در سال 2008 ماموران کشور عربستان بدترین و توهین آمیز ترین رفتار را با زوار ایرانی داشته اند و ایران از لحاظ توهین ماموران عربستان مقام اول را به خود اختصاص داده است. علمای عربستان در همان سال فتوی صادر کرده اند که ایرانیان شیعه کافر هستند. طبق یک گزارش دیپلماتیک دیگر زائران ایرانی ناخواسته ترین و منفورترین خارجی ها در عربستان محسوب می شده اند.اهانت به ایرانیان در تلویزیون عربستانی

اما افسوس که با پول حجاج ایرانی قمارخانه های فرانسه توسط شاهزادگان عربستان که انحصار بیزنس حجرا در اختیار دارند آباد میشود و تا رسیدن ایرانیان مسلمان به مرحله فکر کردن در بهینه هزینه کردن پول برای نزدیکی به خدا راه بسیار درازی در پیش است.صندلی طلایی در هواپیمای اختصاصی ولیدبن طلال آلسعود


اما در این بین بودند کسانیکه برای بار دوم و سوم و چهارم و ششم و ….. آمده بودند تا معنای حقیقت را در طواف خانه حق جستجو کنند. کسانیکه فقط جای مهر را نشانه مسلمانی میدانند و کار نیک را در سفر بهاماکن مقدس می شمارند.


حاجی شدن به چه قیمت؟

برای این افراد که البته می دانیم به هیچ انتقادی گوش فرا نمیدهند همین چند بیت و تصاویر زیر را هدیه می کنیم .

دل خوش از آنیم که حج میرویم

غافل از آنیم که کج میرویم

کعبه به دیدار خدا میرویم

او که همینجاست کجا میرویم

حج به خدا جز به دل پاک نیست

شستن غم از دل غمناک نیست

دین که به تسبیح و سر و ریش نیست

هرکه علی گفت که درویش نیست


شستن غم از دل ضعیفان، حج واجب است

صبح به صبح در پی مکر و فریب

شب همه شب گریه و امن یجیب


کودک فال فروش در حال نوشتن مشق زندگی در روی پل

به طواف کعبه رفتم به حرم رهم ندادند

که در برون چه کردی که درون خانه آیی؟


مرسدس بنز روکش طلای 24عیار شاهزاده سعودی

به کعبه گفتم تو هم خاکی منم خاک

چرا باید که من گرد تو گردم؟

جواب آمد تو با پا آمدی باید بگردی

برو با دل بیا تا من بگردم

حال جای سوال اینجاست آنانیکه می توانند پول هایشان را به حساب پادشاهان سعودی بریزند نمی توانند دل یتیمان هم میهن خود را شاد کنند؟


پای کودک هموطن در کفش پاره واجب عینیتاریخ : دوشنبه 21 مهر 1393 | 12:57 ق.ظ | نویسنده : اعظم امین | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic